Strona główna Informacje Nasze hodowle Mutacje Galeria Kontakt FinchCam


Ten pomysł mieliśmy w głowie już od jakiegoś czasu. Chcieliśmy mieć możliwość dokładnej obserwacji gniazda zeberek bez ciągłej ingerencji i zbędnego stresowania ptaków. Gdy już wszystko było gotowe pomyśleliśmy, że na pewno znajdzie się wielu miłośników zeberek, którzy chcieliby mieć możliwość takiej obserwacji. Postanowiliśmy zatem udostępnić wszystkim zainteresowanym to, co i my możemy oglądać. Jednocześnie można podglądać u nas maksymalnie 2 gniazda, przy czym warto dodać, że po wylocie młodych kamera zostaje odłączona z powodu likwidacji budki.


                                             
 


Archiwum FinchCam

Tutaj można zobaczyć nieaktywne już strony FinchCam, z których obraz nie jest nadawany ponieważ młode opuściły gniazdo. Pozostawienie gniazda zachęcałoby parkę do lęgów dlatego często po wylocie młodych kamera zostaje odłączona a budka jest wyciągana z klatki. Ostatecznym zamknięciem FinchCam jest zamieszczenie zdjęć z dorosłymi zeberkami, które wyleciały z filmowanego gniazda.

-----   Meru i Agent   -----
-----   Alicja i Ovis   -----
----- Orina i Humer -----
 

 

 

Uwagi

* FinchCam tak naprawdę dopiero powstaje i będzie on ulepszany i rozbudowywany. Aktualnie wideo rejestrowane jest przez niskiej jakości kamerę więc obraz nie jest rewelacyjny ale tak jak wspomnieliśmy już, projekt dopiero się rozwija.

* Obraz nie jest nadawany 24h/dobę. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy kamera będzie nadawała obraz ponieważ to zależy od naszego wolnego czasu i bycia w pobliżu komputera (kamera włącza się automatycznie po uruchomieniu komputera).

* Nie jesteśmy w stanie przewidzieć również co może wydarzyć się w gnieździe w trakcie nadawania obrazu. Jak wiadomo - z jajek może się nic nie wykluć, młode mogą zdechnąć w trakcie wzrostu lub też dorosłe zeberki mogą w różny sposób lęg zniszczyć.

 

 © 2012 amadynyzebrowate.pl | wszelkie prawa zastrzeżone     Liczniki
 ostatnie zmiany: 11.10.2012, 23:29