Strona główna Informacje Nasze hodowle Mutacje Galeria Kontakt FinchCam

Woliera wewnętrzna

Budowa woliery wewnętrznej okazała dla nas bardzo trafionym pomysłem. Ptaki mają dużo miejsca do latania i w związku z tym mają też gdzie się schronić przed ewentualnymi napastnikami. Przypadki skubania się zeberek w wolierze są bardzo rzadkie, a ptaki mają przy okazji świetną kondycję. Woliera w zimie jest dodatkowo ogrzewana. Aktualnie w wolierze znajdują się 2 suche drzewka, ale planujemy tam też wprowadzić w miarę możliwości żywe rośliny.
 

Woliera zewnętrzna

Woliera wewnętrzna jest połączona z wolierą zewnętrzną specjalnym wylotem. Zeberki korzystają z niej tylko w ciepłym okresie roku, na okres jesieni, zimy i wczesnej wiosny zostaje ona zamknięta. Dach woliery zewnętrznej jest wykonany z siatki, zatem nie panuje tam susza, a co za tym idzie mogą tam rosnąć rośliny (aktualnie brzoza brodawkowata, maliny, truskawki, mięta, różne trawy oraz chwasty, w okresie letnim także słoneczniki). Ptaki bardzo chętnie korzystają z kąpieli słonecznych, nie wspominając już o jedzeniu prawie wszystkiego co tylko rośnie w wolierze (sałaty utrzymały się tylko parę dni, zanim zostały całkowicie zjedzone).

Regał klatkowy

   Regał powstał stosunkowo niedawno. Był odpowiedzią na powiększającą się wciąż hodowlę. Do tej pory za pomieszczenia lęgowe służyły nam wolnostojące klatki, które niestety zajmowały dość sporo miejsca. Regał zajmuje go zdecydowanie mniej, dodatkowo wszystkie klatki znajdują się w jednym miejscu, co ułatwia ich kontrolę. W skład regału wchodzi 6 jednakowych klatek, a także szafka znajdująca się bezpośrednio pod najniższą parą klatek.
 

 © 2012 amadynyzebrowate.pl | wszelkie prawa zastrzeżone
 
ostatnie zmiany: